בית סקופים וחדשות ״הפוטש״ בליכוד, נבנה על חברי הכנסת שנבחרו במחוזות נתמכי הליכודניקים החדשים .

״הפוטש״ בליכוד, נבנה על חברי הכנסת שנבחרו במחוזות נתמכי הליכודניקים החדשים .

על ידי אבי זלינגר

 

״הפוטש״ שנבנה בליכוד משך שנים, החל ממחאת 2011  להפלת ממשלת הליכוד דרך הצטרפות לשמאל / בני גנץ כחול לבן, התבסס על חברי כנסת שנכנסו ונבחרו בכנסת ברשימת הליכוד במחוזות, בתמיכת ״הליכודניקים החדשים״.

מבחינת השמות המעורבים ופעילים בזמן  אמיתי ״בפוטש״ נגד נתניהו לקראת הפריימריז והבחירות הבאות, עולה מייד כי רוב הקושרים/שותפים,  נכנסו בבחירה לרשימת הליכוד במחוזות, ולא ברשימה הראשית של הליכוד.

הקושרים/ נבחרי הליכודניקים החדשים נצלו לקונה שאפשרה בחירה של חברי כנסת על ידי מספר קטן של אלפי קולות מאורגנים במחוזות  .

מבדיקה שעשינו ולמעשה מסכמת את המצב עולה כי קולות ״הליכודניקים החדשים״ הם האחראים לכניסת הנבחרים במחוזות.

תנועת ״הליכודניקים החדשים״ הוקמה בעקבות מחאת 2011 בתמיכת רעיון של אנשי המכון הישראלי לדמוקרטיה ואנשיו .

גוף המזוהה עם ערכי השמאל, ומזוהה עם ארגוני שמאל אחרים המשתפים איתו פעולה בהנחלת ערכים רפורמים, חילונים, וערכי שמאל  המתנגד לראש הממשלה ומדיניותו .

המכון פעיל ביותר בהשפעתו בחקיקה בכנסת וארגון ארועים התומכים בתפיסת שמאל.

בשנתיים האחרונות באיחור רב אותרה תופעת ״הליכודניקים החדשים״ כמשפיעים על רשימת הליכוד לכנסת, והליכוד נערך לצמצום מספר בוחרי הליכודניקים החדשים שהתפקדו רק כגי להשפיע על בחירת רשימה שתשקף ערכי שמאל ויתכן שחלק מהתכנון היה חבירה לשמאל של שליש סיעה 11 איש .

בפועל  נשירת מספר רב של נבחרי ״ הליכודניקים החדשים״ בבחירות הראשונות בשנה שעברה, מנעה את ״הפוטש״ בליכוד מלהצליח, כשנבחרי המחוזות נדחקו 10 מקומות למטה ומספר חברי כנסת שנבחרו במחוזות עזבו את הכנסת .

בפועל הפוטש ימשך גם לאחר סיום הבחירות הבאות כש ״הליכודניקים החדשים ינסו להכניס את אנשיהם לרשימה העתידית או לחבור לרשימת כחול לבן  .

https://www.facebook.com/thebestlectures/

אם ברשותכם מידע נוסף פנו אלינו  !

שתפו !! שתפו !  שתפו !  והצטרפו לרשימת המייל שלנו לקבלת עדכונים מבצעים וסקופים !

 

 

 

 

 

כתבות דומות

השאר תגובה