בית סקופים וחדשות הנשיא טראמפ חנן את קצין חיל האוויר אביעם סלע שהנחה לכאורה את גונתן פולארד בהשתלטות הישראלית על לווין ריגול אמריקאי

הנשיא טראמפ חנן את קצין חיל האוויר אביעם סלע שהנחה לכאורה את גונתן פולארד בהשתלטות הישראלית על לווין ריגול אמריקאי

על ידי אבי זלינגר

״מבצע פולארד א״

הנשיא טראמפ חנן את קצין חיל האוויר אביעם סלע שהנחה לכאורה את גונתן פולארד בהשתלטות הישראלית על לווין ריגול אמריקאי בפרשת פולארד.

ישראל משתלטת בחשאי על לווין ריגול אמריקאי .

מייד עם חתימת הסכמי  השלום עם מצריים בשנת 1978 נוצרה לישראל בעייה מודיעינית קשה והיא פיקוח מודיעיני על ביצועהסכמי השלום בסיני, עקב גדלה של סיני ( מדבר סיני) פי 3 משטח מדינת ישראל כ60,000 קילומטר רבוע וחוסר אמצעיםמודיעינים בסיני .

הסרט שלנו על הפרשה

https://youtu.be/nY8L7z7fcFsצוותי החשיבה של המוסד.

צוותי חשיבה ישראלים הגיעו למסקנה כי ישראל הפתרון הקלאסי הוא שישראל צריכה להשתלט על לווין צילום אמריקאי אולווין צילום בבעלות אחרת אחרת ולשאוב ממנו את המידע החסר בצורה כל שהיא .

חשוב לזכור כי מדובר בשנות השמונים כשלישראל לא היו לווינים בחלל, או שהיו אמצעים מוגבלים מאד לצילום כל חצי האיסיני לצורך מעקב אחרי התבצרות הצבא המצרי בסיני,  או הקמת גשרי חצייה צבאיים ואחרים על תעלת סואץ  עבור חצייהמהירה של הצבאדברים שלא קרו בסופו של דבר אהל היו פחד אמיתי בישראל של הפתעה מצרית .

המוסד הקטן מגוייס למשימה .

מכיוון שהיה במדובר לכאורה בריגול במדינה ידידותית ( שימוש באנשי צבא ומודיעין אמריקאים ) המשימה מודרה לחלוטין, ורק 2 אנשים ידעו עליה לכל אורכה, והם גונתן פולארד ומפעילו.

כוח המשימה הייעודי נותק ומודר מהמוסד הרגיל , והופעל מתוך גוף הנקרא ״המוסד הקטן״ או בשמו הציורי ״הלשכה לקשרימידע״לק״מ גוף שפעל בענייני תרבות ומסחר בין ישראל וארה״ב .

פולארד מתודרך עי עיי מפעיליו

בין מפעיליו של פולארד היה קצין חיל האוויר ומועמד בטוח למפקד חיל האוויר, אביעם סלע עילוי וכשרון שאין כמוהו, ומכיווןשהמשימה נועדה לפתור בעייה למודיעין חיל האוויר, נשלח קצין חיל האוויר.

משתלטים על הלווין האמריקאי .

במפגשיו עם מפעילו הונחה פולארד מה לעשות בדיוק, כשהעיקרון הוא שהלוויין החולף מעל מצריים ומדבר סיני חצי האיסיני ממנו צהל נסוג בעקבות ״הסכמי ההפרדה״ והשלום שנחתם יצלם  את מדבר סיני ואלמנטים אחרים,  הדרושים לישראלכדי לבדוק האם הסכם השלום מכובד על ידי המצרים.

לאחר מכן הלווין האמריקאי בעת מעברו מעל שטח ישראל ישדר את המידע ״בשידור בפרץ״ או ״בקפסולת מידע״ בשידורבאורך של

שנייה או  שתיים למניעת חשיפתו ,למיקום בישראל הקולט את המידע .

כך צילום בן 5 דקות מעל מצריים מועבר כמעט און ליין לפיתוח וניתוח בישראל במרכז מודיעיני שהוקם לצורך זאת.

ראוי להזכיר כי מדובר בתחילת שנות ה80 , בלווין אמריקאי, באיש מודיעין אמריקאי המופעל בידי קצין חיל אוויר ישראלי , ועובדה נוספת כי לווין מקיף את  כדור הארץ פעם ב90 דקות כל זאת למניעת פחד ממתקפה בסגנון מלחמת יום כיפור 1973.

.

וכך פולארד איש הצי והימיה, פתח את עין הלווין לצילום מעל חצי האי סיני,  ולאחר 5 דקות סגר אותה,  והשידור עבר בפרץ  לישראל לניתוח מודיעיני.

פולארד אותר כשעמית לעבודה זיהה את הפעלת הלווין ללא הרשאה,  מעל שטח מצרים והחל מעקב אחריו עד  לרגע בוהfbi פנה לעוצרו מול השגרירות.

אז  אביעם סלע מפעילו ורפי איתן ברחו מייד לישראל כדי לא להתפס .

איך צלמו עד אז ?

כמי שהיה בחיל המודיעין בתפקיד ״קצין פיענוח״ תצלומי אוויר וקצין איסוף,  הרי שחיל האוויר הפעיל עשרות פנטומיםבחודש לגיחות צילום  אווירי ( גיח״צ) בטכניקת ״מצלמת המטוטלת״ , בה מטוס הצילום הפאנטום עקב חוזק מנועיו,  היהמבצע מעל הגבול המצרי הזדקרות צידית עילית והמצלמה המותקנת בתחתיתו היתה נעה כמטוטלת ומצלמת תצלומיםמרוחים על סרט הצילום למרחק של 100 קילומטר שהיה צריך כמות אדירה של מפענחים מקצועיים לפענח את סרט גיחתהצילום .

ארנון מילצן, אביעם סלע ו גונתן פולארד .

בקרוב לקראת משפט נתנייהו נפרסם את מעורבותו לכאורה של ארנון מילצן סוכן המוסד , עד מרכזי בתיק  1000 בפרשתהפעלת גונתן פולארד בשעה שהיה חלק מצוות הלק״מ, ראוי להזכיר כי ארנון מילצן איש הלק״מ  לא הורשע מעולם בפרשהזו  ובאחרות לתמיהת רבים ומנהל עסקים נרחבים בארה״ב .

מפוצצים את תיק 4000 ותיק 1000 מילצן

אנו מחכים להנחת כתב האישום המתוקן סופית בבית המשפט המחוזי בירושליים, משם לא תהייה אפשרות חזרה/ נסיגהשל הפרקליטות, ולא ניתן יהיה לסגת מכתב האישום חזרה, וכל מה שיתגלה יצטרך להתברר בבית המשפט לעיני הציבורוהעם.

תרומה צנועה למימון השידורים ותחקירי העומק.

אנחנו הולכים ללא מורא להליכים יקרים מאד שיכריעו את המערכה ואת משפט נתנייהו.

נשמח לקבל תרומה צנועה להגברת המאמץ שלנו להבאת תחקירים ושידורים וחשיפת האמת המוסתרת שאנו מביאים אותםבלי פחד יום יום מול דמויות חשובות ומפורסמות בלב הפוליטיקה והמשטר .

הכתבות מפורסמות רק כאן אני חסום בכל אפיקי המדייהוכולם שותקים והדברים מתבררים כאמיתיים כל הזמן עקביכולתנו המודיעינית .

עזרו לנו ולתמוך בתקשורת עצמאית חוקרת ללא מורא ופחד, לצורך עשיית צדק וחשיפת האמת ולנצח את משפט נתנייהו .

לתרומה בביטאבי זלינגר 0528010967 או לפנות אלי בכל שאלה אחרת בטלפון זה.

לתרומה דרך ״העברה בנקאית״ניתן ניתן להעביר דרך הלינק המצורף בראש כל הדפים שלנו בפייסבוק.

לתרומה בהעברה    שם : אבשלום זלינגר

                              מספר חשבון 142749

                               חשבון 609

                               בנק פועלים. (12)

טופס תרומה באשראי

מספר חשבון הבנק / להעברה בכרטיס

כתבות דומות

השאר תגובה